VE Eğitim Danışmanlık, Yükseköğretim Kurumu’nun 2010 eğitim yılında almış olduğu yabancı öğrenci statülerinde değişiklik kararının ardından yeni düzende hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Firmamız uzun yıllardır birçok üniversite, okul, veli ve öğrenciye danışmanlık yapmaktadır. VE Eğitim Danışmanlık uluslararası öğrenci temini, sınav ve meslek danışmanlığı, tercih danışmanlığı, ülke geneli eğitim seminerleri, üniversite etkinlik ve tanıtımları ile ülkemizin geleceğine katkı sağlamaktadır.


Firmamız eğitim sistemi ve uluslararası öğrenci kabul süreçlerinde yaşanabilecek değişimlere yenilikçi çözümler üretmektedir. VE Eğitim Danışmanlık olarak 45 farklı ülkeden öğrenci ve aile yapısına memnuniyet odaklı hizmet vermeye devam etmekteyiz. Önceliğimiz her zaman öğrencilerimizin geleceğidir. Eğitim günümüzün en önemli sorunlarından bir tanesidir. Eğitim hayatında en kritik dönem ortaöğretimden yükseköğretime geçiş aşamasıdır. Bu süreçte birey mesleki hayatını ve geleceğini yapılandıracağı için titizlikle hareket edilmelidir. Genellikle yapılan hata öğrencilerin sıralama ve sınav sonucuna bakılıp puanının yettiği bölümlere tercih yapılmasıdır. Maalesef bu durum adaya niteliksiz bir eğitim, başarısız bir mesleki kariyer ve mutsuz bir hayat sunmaktadır.


VE Eğitim hizmetlerinde öğrencinin yapısı ön planda tutulmaktadır. Öğrencinin beklentileri, seçilecek mesleğin geleceği ve uluslararası alandaki yeri, doğru üniversite seçimi noktalarında titiz bir çalışma yapılarak yol haritası çizilmektedir. Firma olarak etik değerlerimizden ödün vermeden öğrencimizin geleceği için en doğru planlamayı yapmak ana gayemizdir.