BAŞVURU YAP  Ücretler için Tıklayınız

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ – YABANCI ÖĞRENCİ


Bahçeşehir Üniversitesi 1998 yılında Bahçeşehir – Uğur Eğitim vakfı tarafından kurulmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi en çok yabancı öğrenci kabul eden vakıf üniversitelerinden biridir. Dünyanın farklı coğrafyalarından yüzlerce yabancı öğrenci ön lisans ve lisans eğitimi için Bahçeşehir Üniversitesi’ni tercih ediyor.

Akademik kadrosu, eğitim kalitesi, uluslararası faaliyetleri, öğrenci değişim programları, staj ve iş imkanları yabancı öğrencilerin Bahçeşehir Üniversitesi’ni tercih etmesinde etkili olmaktadır. Bahçeşehir üniversitesi uluslararası arenada tanınan, lider bir üniversite olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda yabancı öğrencilere büyük değer vermektedir. Bahçeşehir Üniversitesi için yabancı öğrenciler uluslararasılaşmanın en önemli yapı taşlarıdır.


YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN KAMPÜS HAYATI


Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş, Galata ve Göztepe olmak üzere üç kampüsü vardır. Beşiktaş kampüsü İstanbul’un tam kalbinde yer alıyor. Denize sıfır ve kolay ulaşılabilir konumu yabancı öğrencilerin beğenisini toplamaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, yabancı öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır. Bu göz alıcı kampüsün içerisinde fakülteler, dekanlıklar, amfi ve derslikler, konferans salonları, kütüphane, sosyal ve kültürel aktivite alanları yer almaktadır. Kampüse hem Avrupa hem de Anadolu yakasından kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

Galata kampüsünde ağırlıklı olarak İletişim Fakültesi’nin çalışmaları yapılmaktadır. Bu kampüste oyun, haber başta olmak üzere birçok atölye vardır. Beşiktaş kampüsünden hareket eden vapurlar ile Galata kampüsüne ulaşmak oldukça kolaydır.

Bahçeşehir Üniversitesi Göztepe kampüsünde ise yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği Tıp Fakültesi yer almaktadır. Bu kampüste yer alan laboratuvarlar, simülasyon odaları ve diğer bilimsel araştırma merkezleri en güncel teknoloji ile donatılmıştır.


FAKÜLTELERBahçeşehir Üniversitesi yabancı öğrencilere ön lisans ve lisans programlarında yeterli kontenjan sağlamaktadır. Bunlardan Diş Hekimliği, Hukuk, Mimarlık ve Tasarım, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Tıp Fakülteleri yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği fakültelerdir.

 

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ YABANCI ÖĞRENCİ BURSLARI

Bahçeşehir Üniversitesi YÖS Kabul & Bahçeşehir Üniversitesi SAT Kabul


Bahçeşehir Üniversitesi, YÖS ve SAT puanına sahip yabancı öğrencilere yüksek burs oranları vermektedir. Bu Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için çok önemlidir.


Bahçeşehir Üniversitesi yabancı öğrenciler için benzersiz burs fırsatları sağlamaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi yabancı öğrencilere %75’e kadar burs vermektedir. Siz de  Bahçeşehir Üniversitesi’nde burslu ve çok uygun fiyatlarla okumak istiyorsanız Whatsapp Destek Hattımızdan bize ulaşınız. Yüksek burs, uygun fiyat ve hızlı kabul garantisi veriyoruz. Eğitim danışmanlarımız kabul mektubunuzu 24 saat içerisinde size iletecektir. Üniversite hayatınızın her aşamasında alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile size destek olmaya devam ediyoruz.


Ücretler için Tıklayınız