BAŞVURU YAP  Ücretler için Tıklayınız

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ – YABANCI ÖĞRENCİ

Bilgi Üniversitesi 1996 yılında Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuştur. Bilgi Üniversitesi dünyanın birçok coğrafyasından yabancı öğrenciler arasında fazlasıyla popülerdir. Bilgi Üniversitesi uluslararası bir üniversite olmayı amaçlamaktadır. Üniversite daima donanımlı bireyler yetiştirmeyi, sanatsal üretime ve teknolojik gelişmelere fayda sağlamayı misyon edinmiştir.

Öğrenci değişim programları, deneyimli akademik kadro, uluslararası prestij gibi etkenler yabancı öğrencilerin Bilgi Üniversitesi’ni tercih etmesinde etkili olmaktadır. Bilgi Üniversitesi The Impact Rankings 2021’e göre Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında 3. sırada yer almaktadır. Türkiye Üniversite Memniyet Araştırması (TÜMA) 2020 sonuçlarında ise yüksek memnuniyet ile A kalite üniversiteler arasında yer almıştır. Ayrıca Bilgi Üniversitesi dünyanın en prestijli akreditasyon kurumlarından biri olan WSCUC tarafından akredite edilmiştir. Bilgi Üniversitesi Türkiye’den akredite edilen tek eğitim kurumu olmuştur.


YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN KAMPÜS HAYATI

Bilgi Üniversitesi’nin santralistanbul, Kuştepe ve Dolapdere olmak üzere üç yerleşkesi vardır. Bilgi üniversitesi şehrin merkezinde yer alan kampüsleri ile yabancı öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır. Üniversitenin satnralistanbul kampüsü Haliç’in kıyısında yer almaktadır. Bu kampüs devasa bir yeşil alanda 5000 metrekarenin üzerinde alana sahiptir. Kampüsün içerisinde fakülteler, dekanlıklar, amfi ve derslikler, kütüphane, konferans salonları, müze, sportif ve sosyal faaliyet alanları yer almaktadır.

Kuştepe kampüsü Şişli-Mecidiyeköy’e beş dakikalık mesafededir. Ön lisans programları Kuştepe kampüsünde yer almaktadır. Dolapdere kampüsü İstanbul’un merkezi olarak görülen Taksim bölgesine 10 dakikalık mesafedir. Bilgi Üniversitesi Dolapdere kampüsü 2002 yılında “Yapı ve Yaşam Çevresi” ödülüne layık görülmüştür. Üniversitenin tüm kampüsleri merkezi noktada yer almaktadır. Bu durum yabancı öğrencilerin Bilgi Üniversitesi’ni seçmesinde etkili olmaktadır.


FAKÜLTELER

Bilgi Üniversitesi yabancı öğrenciler için tüm lisans ve ön lisans programlarında yeterli kontenjan açmaktadır. Hukuk, Mimarlık, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülteleri yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği fakültelerdir.


BİLGİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI ÖĞRENCİ BURSLARI

İstanbul Bilgi Üniversitesi YÖS Kabul & İstanbul Bilgi Üniversitesi SAT Kabul


İstanbul Bilgi Üniversitesi, yös ve sat puanına sahip yabancı öğrencilere yüksek burs oranları vermektedir. Bu İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için çok önemlidir.


Bilgi Üniversitesi, yabancı öğrencilere harika burs imkanları sunmaktadır. Yabancı öğrencilere %75’e kadar burs verilmektedir. Siz de Bilgi Üniversitesi’ne indirimli ve çok özel fiyatlarla kabul almak istiyorsanız bizimle başvuru formunu doldurabilir ve Whatsapp Destek Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Her öğrenciye uygun fiyatlarla burs ve kabul garantisi veriyoruz. Ekibimiz başvurunuzu yapacak ve 24 saat içerisinde kabul mektubunu size iletecektir. Üniversite hayatınızın her aşamasında alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile size destek olmaya devam ediyoruz. 


Ücretler için Tıklayınız