BAŞVURU YAP  Ücretler için Tıklayınız

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ – YABANCI ÖĞRENCİ

İstanbul Kültür Üniversitesi 1997 yılında Kültür Koleji Eğitim Vakfı (KEV) tarafından kurulmuştur. İstanbul Kültür Üniversitesi köklü bir eğitim kurumu olarak yabancı öğrenciler arasında prestijli bir konumda yer almaktadır. Üniversitenin temel amacı öğrencilerinin nitelikli eğitim almalarını sağlamaktır.

Merkezi konumu, güçlü eğitim kadrosu, erasmus imkanları, kaliteli eğitimi yabancı öğrencilerin İstanbul Kültür Üniversitesi’ni tercih etmesinde etkili olmaktadır. Ayrıca İngilizce program sayısının fazla olması yabancı öğrencilerin İstanbul Kültür Üniversitesi’ne yönelmelerini sağlamaktadır.


YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN KAMPÜS HAYATI

İstanbul Kültür Üniversitesi, yükseköğretim faaliyetlerine Ataköy, İncirli, Şirinevler ve Basın Express olmak üzere 4 kampüste devam etmektedir. İstanbul Kültür Üniversitesi, Avrupa yakasının kalbinde yer alan kampüsleri ile yabancı öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ataköy yerleşkesi İstanbul’un güzide ilçesi Bakırköy sınırlarında yer almaktadır. Bu dev eğitim yuvasının içerisinde fakülteler, dekanlıklar, amfi ve derslikler, kütüphane, oditoryum, konferans salonu, spor salonu olmak üzere birçok alan bulunmaktadır. Ataköy kampüsüne İstanbul’un iki yakasından da kolayca ulaşmak mümkündür.

İncirli yerleşkesinde Meslek Yüksekokulları yer almaktadır. Şirinevler kampüsü Hukuk, Sağlık Bilimleri Fakülteleri ile Adalet Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller bölümüne ev sahipliği yapmaktadır. Basın Express kampüsünde ise İktisadi İdari Bilimler ve Eğitim Bilimleri Fakülteleri yer almaktadır.


FAKÜLTELER

İstanbul Kültür Üniversitesi kurulduğu günden itibaren yabancı öğrenciler için tüm programlarda iyi oranda kontenjan ayırmaktadır. Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi olmak üzere 8 fakültede lisans; İKÜ MYO ve Adalet MYO olmak üzere iki meslek yüksekokulunda ön lisans programlarında yabancı öğrenciler eğitim almaktadır.


İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ YABANCI ÖĞRENCİ BURSLARI

İstanbul Kültür Üniversitesi YÖS Kabul & İstanbul Kültür Üniversitesi SAT Kabul


İstanbul Kültür Üniversitesi, yös ve sat puanına sahip yabancı öğrencilere yüksek burs oranları vermektedir. Bu İstanbul Kültür Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için çok önemlidir.


İstanbul Kültür Üniversitesi, yabancı öğrencilere harika burs imkanları sunmaktadır. Yabancı öğrencilere %75’e kadar burs verilmektedir. Siz de İstanbul Kültür Üniversitesi’ne indirimli ve çok özel fiyatlarla kabul almak istiyorsanız başvuru formunu dolurabilir ve bizimle Whatsapp Destek Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Her öğrenciye uygun fiyatlarla burs ve kabul garantisi veriyoruz. Ekibimiz başvurunuzu yapacak ve 24 saat içerisinde kabul mektubunu size iletecektir. Üniversite hayatınızın her aşamasında alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile size destek olmaya devam ediyoruz.


Ücretler için Tıklayınız