BAŞVURU YAP  Ücretler için Tıklayınız

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ – YABANCI ÖĞRENCİ

İstinye Üniversitesi 2015 yılında 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından kuruldu. İstinye üniversitesi kurulduğu günde beri yabancı öğrencilerin gözdesi olmaya devam etmektedir. Yabancı öğrenciler İstinye Üniversitesi’nde genellikle tıp, diş, eczacılık ve sağlık bilimleri fakültelerini tercih etmektedir. Bunun ana nedenlerinden biri Liv Hospital ve Medical Park hastanelerinin İstinye Üniversitesi’ne ait olmasıdır. İstinye Üniversitesi yetiştirdiği öğrencilerin en iyi ve donanımlı sağlık kurumlarında tecrübe kazanmasını sağlamaktadır.

Yabancı öğrenciler arasında İstinye Üniversitesi’nin popüler olmasının bir diğer nedeni akademik ve teknolojik açıdan sahip olduğu üstün imkanlardır. Deneyimli ve öncü öğretim üyeleri, son teknolojiye sahip araştırma merkezleri ve öğrenci değişim programları gibi avantajlar nedeniyle İstinye Üniversitesi yabancı öğrencilerin buluşma noktasıdır. İstinye Üniversitesi’nde eğitim alırken dünyanın her ülkesinden yabancı öğrenciyle karşılaşacaksınız. Üniversite hayatınız eşsiz bir kültürel çeşitlilik içerisinde geçecek.


YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN KAMPÜS HAYATI


İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, İstanbul’da ulaşımı en kolay üniversite kampüslerinden biridir. İstinye Üniversitesi hem Avrupa hem de Anadolu yakasından gelecek yabancı öğrenciler için ulaşımın kolay olduğu bir kampüse sahiptir. Kampüs 46.000 metrekare kapalı ve 15.000 metrekare açık alanıyla öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kampüs içerisinde kongre merkezi, öğrenci merkezi, kütüphane, spor salonu, derslikler, Yapay Zeka Uygulama Araştırma Merkezi, Genetik Hastalıkları Değerlendirme Merkezi, AR-GE Kanser Araştırmaları Merkezi, Tıp Simülasyon Laboratuvarı, Diş Hekimliği Simülasyon Laboratuvarı, Eczacılık Laboratuvar gibi son teknoloji ile donatılmış birçok laboratuvar yer almaktadır.


FAKÜLTELER

İstinye Üniversitesi, yabancı uyruklu öğrenciler için her fakülte ve bölümde yeterli kontenjan açmaktadır. Bu fakülteler: Diş Hekimliği, Eczacılık, İnsan ve Toplum Bilimleri, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler, İletişim, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Tıp fakülteleridir. İstinye Üniversitesi sağlık alanında iş imkanı sunan fakülteleriyle popüler olmasına rağmen diğer fakülteleri de yabancı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir

 

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ YABANCI ÖĞRENCİ BURSLARI


İstinye Üniversitesi YÖS Kabul & İstinye Üniversitesi SAT Kabul


İstinye Üniversitesi, yös ve sat puanına sahip yabancı öğrencilere yüksek burs oranları vermektedir. Bu İstinye Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için büyük bir şanstır.


istinye üniversitesi yös ile ve istinye üniversitesi sat ile indirimli kabul alınabilmektedir. İstinye Üniversitesi yabancı öğrencilere eşsiz burs olanakları sağlamaktadır. Sadece bize özel burs ve fiyatlarla İstinye Üniversitesi’nde okumak istiyorsanız hemen başvuru forumunu doldurabilir ve Whatsapp Destek Hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Yabancı öğrencilere yüksek burs, uygun fiyat ve hızlı kabul garantisi veriyoruz. Eğitim danışmanlarımız 24 saat içerisinde kabul mektubunuzu size iletecektir. Üniversite hayatınızın her aşamasında alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile size destek olmaya devam ediyoruz.


Yabancı öğrencilere sınavsız olarak İstinye Üniversitesi'nde Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Dil ve Konuşma Terapisi, Psikoloji, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Dijital Oyun Tasarımı bölümlerinde yüksek burs oranları ile uygun fiyatlar ve hızlı kabul garantisi veriyoruz.


Ücretler için Tıklayınız