BAŞVURU YAP  Ücretler için Tıklayınız

KOÇ ÜNİVERSİTESİ – YABANCI ÖĞRENCİ


Koç Üniversitesi 1993 yılında Vehbi Koç Vakfı tarafından kurulmuştur. Koç Üniversitesi akademik olarak başarılı yabancı öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Koç Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üç vakıf üniversitesinden biridir. Bu nedenle yabancı öğrenci kabulünde hassas davranarak belirli kriterlere göre öğrenci almaktadır. Koç Üniversitesi’nden kabul almak isteyen yabancı öğrenciler için iyi bir SAT, AP, ACT veya IB sahip olmak önemlidir.

Koç Üniversitesi bir mükemmeliyet merkezi olma misyonuyla kurulmuştur. Üniversitenin temel amacı yetenekli gençler ve donanım öğretim görevlilerini bir araya getirerek; bilime katkı sağlamaktır. Üniversite kaliteli insanlar yetiştirerek ülke geleceğine maksimum katkı vermeyi istemektedir. Değerli akademik kadrosu, araştırma merkezleri ve faaliyetleri, değişim programları, kampüs imkanları ve kurum prestiji yabancı öğrencilerin Koç Üniversitesi’ni tercih etmesinde etkili olmaktadır.


YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN KAMPÜS HAYATI


Koç Üniversitesi Sarıyer’de devasa büyüklükte bir kampüse sahiptir. Kampüs projesi İran kökenli Amerikalı seçkin mimar Mozhan Khadem’in eseridir. Koç Üniversitesi Sarıyer Kampüsü yabancı öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Öğrencilerin sosyalleşmek, eğlenmek ya da faaliyetleri için kampüs dışarısına çıkması gerekmemektedir.  Bu dev eğitim yuvası içerisinde fakülteler, dekanlıklar, amfiler, kütüphane, kültür merkezi, yurtlar, market, kuaför, kuru temizleme, PTT, bankalar, sağlık merkezi, kitabevi, sosyal ve sportif faaliyet alanları, yemekhane ve cafeler yer almaktadır.


FAKÜLTELER


Koç Üniversitesi yabancı öğrenciler için yeterli kontenjan açmaktadır. Kontenjan açılan fakülteler: Fen Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Tıp Fakültesi şeklindedir. Bu fakülteler içerisinde 22 lisans programı yer almaktadır.


KOÇ ÜNİVERSİTESİ YABANCI ÖĞRENCİ BURSLARI

Koç Üniversitesi SAT Kabul


Koç Üniversitesi, sat puanına sahip yabancı öğrencilere yüksek burs oranları vermektedir. Bu Koç Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için çok önemlidir.


Yabancı öğrenciler Koç Üniversitesi’nden burs alabilmek iyi bir uluslararası sınav ya da diploma puanına sahip olmalıdır. Koç Üniversitesi başarılı yabancı öğrencilere %75’e kadar burs vermektedir. Siz de Koç Üniversitesi’nden okumak istiyorsanız başvuru formunu doldurabilir ve Whatsapp Destek Hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Başvurunuzu bizimle yaparsanız Koç Üniversitesi’nden burs alabilirsiniz. Maksimum burs, uygun fiyat ve hızlı kabul garantisi veriyoruz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size kabul mektubunuzu iletecektir. Üniversite hayatınızın her aşamasında alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile size destek olmaya devam ediyoruz.

 


Ücretler için Tıklayınız