BAŞVURU YAP  Ücretler için Tıklayınız

SABANCI ÜNİVERSİTESİ – YABANCI ÖĞRENCİ

Sabancı Üniversitesi 1994 yılında Sabancı Vakfı tarafından kurulma kararı alınmış ve 1999 yılında ilk öğrencilerine kabule başlamıştır. Sabancı Üniversitesi akademik olarak başarılı yabancı öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Sabancı Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üç vakıf üniversitesinden biridir. Bu nedenle yabancı öğrenci kabulünde hassas davranarak belirli kriterlere göre öğrenci almaktadır. Sabancı Üniversitesi’nden kabul almak isteyen yabancı öğrenciler için iyi bir SAT, AP, ACT veya IB sahip olmak önemlidir.

Sabancı Üniversitesi Türkiye’de “dünya üniversitesi” olma hedefiyle yola çıkmıştır. Üniversitenin ana amacı araştırma faaliyetlerinde öncü konumuna gelmektir. Sabancı Üniversitesi, uluslararası alanda yetkin ve başarılı bireyler yetiştirme vizyonuyla hareket etmektedir. Üniversite kendi mezunlarına en iyi firmalarda, üst pozisyonlarda iş imkanı sağlamaktadır. Başarılı akademik kadrosu, araştırma merkezleri ve faaliyetleri, değişim programları, kampüs imkanları ve kurum prestiji yabancı öğrencilerin Sabancı Üniversitesi’ni tercih etmesinde etkili olmaktadır.


YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN KAMPÜS HAYATI

Sabancı Üniversitesi Tuzla’da devasa büyüklükte bir kampüse sahiptir. Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü yabancı öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Öğrencilerin sosyalleşmek, eğlenmek ya da faaliyetleri için kampüs dışarısına çıkması gerekmemektedir.  Bu dev eğitim yuvası içerisinde fakülteler, dekanlıklar, amfiler, gösteri merkezi, spor merkezi, sağlık merkezi, araştırma merkezi, bilgi merkezi, kütüphane, market, sinema, eczane, yurtlar ve yeme-içme alanları yer almaktadır.


FAKÜLTELER

Sabancı Üniversitesi yabancı öğrenciler için yeterli kontenjan açmaktadır. Kontenjan açılan fakülteler: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi şeklindedir. Bu fakülteler içerisinde 13 lisans programı yer almaktadır.


SABANCI ÜNİVERSİTESİ YABANCI ÖĞRENCİ BURSLARI


Sabancı Üniversitesi SAT Kabul


Sabancı Üniversitesi, sat puanına sahip yabancı öğrencilere yüksek burs oranları vermektedir. Bu Koç Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için çok önemlidir.


Sabancı üniversitesi yös ile ve Sabancı üniversitesi sat ile indirimli kabul alınabilmektedir.


Yabancı öğrenciler Sabancı Üniversitesi’nden burs alabilmek iyi bir uluslararası sınav ya da diploma puanına sahip olmalıdır. Sabancı Üniversitesi başarılı yabancı öğrencilere %75’e kadar burs vermektedir. Siz de Sabancı Üniversitesi’nden okumak istiyorsanız başvuru formunu doldurabilir ve Whatsapp Destek Hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Başvurunuzu bizimle yaparsanız Sabancı Üniversitesi’nden burs alabilirsiniz. Maksimum burs, uygun fiyat ve hızlı kabul garantisi veriyoruz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size kabul mektubunuzu iletecektir. Üniversite hayatınızın her aşamasında alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile size destek olmaya devam ediyoruz.


Ücretler için Tıklayınız